Mt 11/25-27: V ten istý čas riekol Ježiš: Chválim Ťa, Otče, Pane neba a zeme, že si toto skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil nemluvňatám; áno, Otče, lebo tak sa Ti páčilo. Všetko mi odovzdal môj Otec, a nikto nepozná Syna, len Otec, ani Otca nikto nepozná, len Syn a komu by Syn chcel zjaviť.
Kol 3/12: Ako vyvolení Boží, svätí a milovaní, oblečte teda srdečné milosrdenstvo, dobrotivosť, pokoru, krotkosť, trpezlivosť.
Téma: Poslušnosť a Boží šatník – diel 2.
Nech na vás spočinie aj dnes v mene Pánovom mocné požehnanie.
Predstavte si, že by niekto prišiel a povedal vám: „Poď so mnou brat, sestra do obchodu, niečo ti chcem kúpiť. Pomysleli by ste si, že si robí srandu alebo to s tým vašim oblečením vyzerá naozaj zle. Keby vám kázal obliecť šaty, tak by vás napadlo koľko stoja, či vás chce len tak odbiť a či sa vám hodia. Či si tie šaty oblečieme závisí nie od nášho špekulovanie ale od POSLUŠNOSTI. Minule sme sa o nej rozprávali a prosili sme si Ducha poslušnosti. Naozaj len poslušní si oblečú Boží odev, ktorý nie je na pokrytie telesného, vonkajšieho človeka, ale vnútorného duchovného človeka. Boh nám nepripravil náboženskú uniformu, stranícky odev.
Patriarcha Jákob mal 12 synov, prvorodený sa menoval Jozef. Jákob mal v ňom mimoriadnu záľubu a keď mal 17 rokov dal mu ušiť krásne farebné šaty. K takému oblečeniu chcem prirovnať oblečenie, ktoré nám pripravil Boh. My sme kňazským kráľovstvom nášho Boha. Nebuďte maloverní ako tí, ktorí si myslia, že ich náboženstvo je ich jediné oblečenie.
Keď prorok Izaiáš dostáva videnie o budúcom čase:
Iz 61/10: Radovať sa budem v Hospodinovi, nech moja duša jasá v mojom Bohu, lebo ma odel rúchom spásy, zahalil ma plášťom spravodlivosti ako ženícha, čo si pripevňuje veniec, a ako mladuchu, ktorá si pripína svoj klenot.
Jahve má pripravené rúcho spásy a plášť spravodlivosti. Zaodieva nie telo ale ducha, dušu človeka. Natrvalo si to skúsme zapamätať, že sme odkázaní na tento Boží odev. Žiadny Guči, Muči, Fuči vás nemôže na tomto zaodieť. Kúpte si päť módnych časopisov a navštívte desať obchodov a skúste si kúpiť rúcho Božej spásy a plášť spravodlivosti.
Prorok sa teší a dal si toto oblečenie.
SPÁSA a SPRAVODLIVOSŤ = BOŽIA LÁTKA
Prorok to prirovnáva k ženíchovi, ktorý si pripevňuje veniec a k mladuche, ktorá si pripína klenot.
Kol 3/12: Ako vyvolení Boží, svätí a milovaní, oblečte teda srdečné milosrdenstvo, dobrotivosť, pokoru, krotkosť, trpezlivosť.
Kol 3/14: A najmä priodejte sa láskou, ktorá je spojivom dokonalosti.
Vy ste vyvolení Boží, svätí, milovaní Boží. Veríte tomu, dokážete sa z toho radovať, radostne si to pripomínať, ďakovať za to, že si ma Boh povolal k svätosti v mene Ježiš a vyvolil si ma pred založením sveta? Mnohým to chýba. Pochybujú, že sú milovaní Boží. Neveria, že sú svätí Boží. Veľa ich chodí so zvesenou hlavou, sú plní náboženských pochybností. Veria ľuďom, kňazom, teológii ale neveria Bohu. Diabol nahovára, že sú pred Bohom špinaví, zabudnutí, nemilovaní => toto je obraz tradičného, ušmudlaného kresťanstva. Toto dnes Boh aj o tebe hovorí. Nech Boh pracuje na vašom srdci a pretrhne tú škrupuľu prečo sa nemôžete radovať, že ste vyvolení Boží.
Vravte nahlas:
JA SOM VYVOLENÝ, SVÄTÝ A BOHOM MILOVANÝ AMEN.
Až teraz môžeme prejsť k oblečeniu. Pavel spomína 6 vecí: srdečné milosrdenstvo, dobrotivosť, pokoru, krotkosť, trpezlivosť, znášanlivosť s odpustením. A pridáva 7 vec: LÁSKU. Neobracia pozornosť na naše ľudské, dobré vlastnosti, kvality, nehovorí o ľudskej srdečnosti, milosrdenstve,... ak by len toto hovoril neboli by tam slovíčka milovaní, vyvolení, svätí. Tie ľudské, smiešne cárachy máme dávno naobliekané a ten život vyzerá ako tie cárachy. My sme akosi ľudsky trpezliví, ľudsky krotkí, ľudsky pokorní..... a aj si lichotíme, máme básničky o láske. Pavel nemyslí na naše kvality, myslí na charakter Ježiša Krista.: trpezlivosť, pokoru, krotkosť,... a dokonalú lásku k nám => to je DOKONALÝ ŠATNÍK BOŽÍ.
Flp 2/5-8: Tak zmýšľajte medzi sebou, ako aj Ježiš Kristus, ktorý mal podobu Božiu a svoju rovnosť s Bohom nepokladal za lúpež, ale vzdal sa hodnosti, vzal na seba podobu služobníka, podobný sa stal ľuďom, a keď sa zjavil ako človek, ponížil sa a bol poslušný do smrti, a to až do smrti na kríži.
Mt 11/29: Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som krotký a pokorný v srdci, a nájdete si odpočinutie duše.
Rim 13/14: Ale oblečte sa v Pána Ježiša Krista.
To značí, aby sme si na seba obliekli Boží charakter.
Gal 3/27: Veď ktorí ste boli pokrstení v Krista, Krista ste si obliekli.
Nemyslí na krst nemluvniat, ale na krst dospelých. Teraz je čas rozmýšľať o našom krste, či sme boli pokrstení alebo sme si Krista obliekli. A či deti si Krista obliekli alebo oblečú.
BOH NÁM DAROVAL DOKONALÉ, NÁDHERNÉ ŠATY A CHCE NÁS ZAOBLIECŤ.
Ponúkol nám 7 nádherných šiat. Je na nás či sa do nich oblečieme alebo povieme Bohu kresťanské nie, my máme vlastné náboženstvo a ľudské rúcha, my máme kresťanskú hrdosť a kresťanskú, ľudskú spravodlivosť. Pevne verím, že tu nie je taký človek a všetci túžime po Božom oblečení a charaktere Pána Ježiša Krista.