Navigácia

      Tenisové ihrisko - rozpis

Rezervácie:

Gabriel Stach, 0903 487 346

Semfest je miesto, resp. akcia, kde sme sa po minulé roky ako skupina mladých rodín alebo dorasťákov vyberali stanovať počas prvých prázdninových dní a užívali si tam festival, ktorý evanjelická organizácia SEM pripravila. Chodíme tam ako spoločenstvo už asi 7 rokov. Niemálokrát sme sa tam z nášho zboru stretli aj vyše tridsiati, takže si asi viete predstaviť, aká bola medzi nami obľúbená. Niektorí si dokonca boli ochotní objednať hotel niekde v blízkosti, len aby mohli byť s nami. No ale....ale minulý rok už protipandemické opatrenia zasiahli tento „tradičný“ výlet a boli sme nútení ostať v Malachove a prežiť jeho online verziu, čo bolo tiež super a malo to aj svoje iné plusy. Tento rok sme tento online zmeškali :-(Teda, aby som bol úprimný, trocha som poplietol dátumy a neboli sme ani v Malachove na našej stanovačke.

Nakoniec semfesťáci vymysleli, že keď sa to zorganizuje ako tábor s obmedzenou kapacitou, tak niečo oklieštené bude možné. Táto alternatíva sa najviac zapáčila členom našej zborovej chválovej skupiny ObedEdom, a tak si všetci porobili PCR testy, zaplatili vstupné a vydali sa tam, užiť si vlastne taký špeciálny team-building. 

Keď sme tam dorazili v dvoch autách a vybalili sme sa, naozaj to bolo o dosť iné ako stará klasika. Ubytovaných nás bolo všetkých dohromady iba okolo sto návštevníkov, čo je asi desatina klasického počtu účastníkov. Program bol tiež organizovaný len v jednom stane, kde sa striedali témy, chvály a semináre pekne za sebou. Dokonca sme v rámci programu zažili aj spoločnú prácu ako podporu rekonštrukcie strediska Matejková, čo je evanjelický objekt určený na ubytovávanie rôznych táborov a výletov. Tu mi nedá nespomenúť aj pár slov ohľadom tohto bývalého pionierskeho tábora, o ktorý sa najprv mal starať miestny ev. cirkevný zbor z Brezovej pod Bradlom, ktorý však nemal finančné rezervy, a preto sa na jeho stave výrazne odzrkadlil zub času. Bolo to pre mňa trocha smutné, že taký super priestor je v takom stave, ale dúfam, že sa to teraz zmenou správcu zmení. Nech ochotným evanjelikom, ktorí to majú teraz v správe, Pán žehná, lebo aj my takéto miesta pre výlety s dorastom máme veľmi radi. Možno tam niekedy znova pôjdeme. Nuž, ako Pán dá.

Ale späť k programu. Program bol organizovaný do dvoch hlavných tém a do dvoch vedľajších. O hlavné sa postarali rôzni rečníci z ECAV a vedľajšie riešil Slavo Slávik, ktorý rozoberal List Filipským veľmi zrozumiteľným spôsobom. Vždy boli aj chvály, avšak v takom striedmejšom podaní, čo bolo tiež celkom fajn, lebo nakoniec aj nás oslovili, či nebudeme mať jednu z týchto služieb. Túto ponuku sme prijali, čo bolo rozhodnutie nás všetkých. Pán Boh nám teda dal super team-building, kde sme sa naučili znova o čosi viac o spoločnom fungovaní teamu skupiny ObedEdom a je možné, že spoločne pripravíme chvály aj na budúcoročnom festivale, teda ak Pán dá.

Odchádzali sme v super nálade s novými výzvami a dúfam, že o rok tam pôjdeme už zase ako predtým, celý radvanský tím.

Ďakujem Ti, Pane, za posilnenie, ktoré si nám dal na tomto výlete, za nové výzvy, za rozhovory, za štúdium Božieho slova, ale hlavne zato, že si bol s nami, že si neodmietol naše pozvanie a mnohými spôsobmi si nám slúžil a my o tom teraz môžeme vydávať svedectvá. Nech je oslávené Tvoje sväté meno medzi nami, v našom zbore. AMEN!

.: Autor: Martin Drienovský          


 

Search

Časopis Pohľad

Slovo

Filipským 2, 7-11 Ale vzdal sa hodnosti, vzal na seba podobu služobníka, podobný sa stal ľuďom, a keď sa zjavil ako človek, ponížil sa a bol poslušný do smrti, a to až do smrti na kríži. Preto Ho aj Boh nadmieru povýšil a dal Mu meno nad každé meno, aby v Ježišovom mene pokľaklo každé koleno tých, čo sú na nebi aj na zemi, aj pod zemou, a každý jazyk, aby na slávu Boha Otca vyznával, že Ježiš Kristus je Pán.