Navigácia

      Tenisové ihrisko - rozpis

Rezervácie:

Gabriel Stach, 0903 487 346

Stalo sa

Pán Boh nás stvoril v podstate rovnakých, odlišujúcich sa len v detailoch. Každého s inými schopnosťami a potrebami. Niekto sa potrebuje veľa rozprávať, iný sa potrebuje fyzicky zničiť, ďalší potrebuje byť najlepší a niekto sa radšej skryje za ostatných. Aj v našom radvanskom spoločenstve sme rôzni, ale Pán Boh nás spojil, aby sme boli ako rodina, bratia a sestry. Aby sme si v láske napĺňali svoje potreby, stretávame sa nielen v nedeľu na službách Božích, ale povzbudzujeme sa a organizujeme rôzne neformálne stretnutia – vychádzky v sobotu, v nedeľu poobede alebo počas sviatkov a voľných dní do okolia Banskej Bystrice. Sú miesta, na ktoré sa často vraciame, ale ešte stále sú aj miesta, kam sa vyberáme po prvýkrát. Tak tomu bolo pre mňa aj počas tohtoročného krásneho jesenného novembra. Keďže bol sviatok, naši chlapi naplánovali prechádzku na Slnečné stráne pri rozhlasovom vysielači na stredu 17. 11. 2021. Od mala to bol pre mňa záchytný bod, ktorý som videla z kuchyne nášho bytu a vedela som, kde je sever. Bol vysoký a dobre viditeľný.

Skončili sa prázdniny a my sa už mesiac s Božou pomocou vraciame do vĺn školských a pracovných povinností. Pre trávenie voľného času v prírode máme v okolí Banskej Bystrice veľa možností. Je pre nás prameňom zdravia, oddychu a duševnej sily. Príroda nám pomôže nazbierať sily a prehĺbi aj náš vzťah s Bohom. Bolesti sa utíšia, srdce sa otvorí a upokojí. 

Bol krásny októbrový deň 17. 10. 2021 a už počas rozhovorov s bratmi a sestrami po službách Božích to vyzeralo na celkom dobrú účasť. Vždy sa teším, keď je dobrá účasť, pretože tak môžem byť súčasťou rôznych rozhovorov a mať tak podiel na tom, ako Pán mocne žehná skrze každého zo zúčastnených. Aby som bol zase úplný a úprimný, mám rád aj výlety, kde nás nie je tak veľa, pretože na nich sa zase dá zájsť v konverzácii s ľuďmi hlbšie, do detailov ich, ale aj mojich svedectiev s tým, že potom nemám pocit, že som niekoho z ostatných odignoroval alebo „odflákol“. Pán dáva radosť aj tak alebo aj tak, a to je super na živote s Ním. Som presvedčený o tom, že Hospodin nie je žiaden pragmatik a teda, že nenavštevuje len tie miesta, kde to funguje, ale má rád aj tie miesta, kde to na prvý pohľad nefunguje, ale predsa len je na nich možné niekoho posunúť či resp. požehnať. Ale to vidí len On, nám je to častokrát skryté.

Leto je v plnom prúde a konečne nadišla vytúžená chvíľa... Nadišiel čas baliť sa na rodinno - dorastový výlet na Teplý Vrch. Do tejto destinácie sme sa vybrali už tretíkrát. Penzión Drieňok sa nachádza priamo na okraji najteplejšej vodnej nádrže na Slovensku v obci Teplý Vrch, v regióne Gemer – Malohont. A že je tá vodná nádrž naozaj teplá, sme si mali možnosť skúsiť. Viete, aké príjemné bolo kúpať sa v nej po západe slnka? Sme Pánu Bohu vďační, že sme výlet mohli absolvovať bez väčších korona - obmedzení. Stačili nám rúška vo vnútorných priestoroch. 

Search

Časopis Pohľad

Slovo

Matúš 5, 12 Radujte a veseľte sa, pretože vaša odmena hojná je v nebesiach; veď tak prenasledovali prorokov, ktorí boli pred vami.