Navigácia

      Tenisové ihrisko - rozpis

Rezervácie:

Gabriel Stach, 0903 487 346

 

Aj tento rok sme organizovali výlet rodín na evanjelický hudobný festival SEMFEST. Na tento festival chodíme z nášho zboru už pár rokov, ale tento bol zase v niečom úplne iný. Zmenilo sa miesto, a to z Necpál pri Martine na obec Lenka pri Tornali. V niektorých aspektoch táto zmena prospela, v niektorých nie. O tom, ako vnímali tento festival, túto zmenu, či celkovú atmosféru  výletu naši najmladší členovia - dorasťáci, vám teraz urobí obraz zopár ich vyjadrení, o ktoré sme ich požiadali. Požehnané čítanie.

Zuzka Kováčová: O Semfeste som sa dozvedela od Drienovských, s ktorými som  tam aj išla. Boli to pre mňa krásne 4 dni prázdnin, prežitých s priateľmi. Veľmi sa mi páčilo, keď sme hrali vodný futbal alebo keď bol večerný program a keď sme mohli byť do noci vonku. Niekedy ráno sme spievali s Maťom rôzne piesne. Najradšej som mala pesničku s názvom „Len Ty mi dávaš nádej“. Domov som sa vrátila plná zážitkov.

Danko Ďuroš: Tento rok som bol na Semfeste. Veľmi sa mi tam páčilo. Najviac sa mi páčili hudobné skupiny, ktoré tam vystupovali. Dobrý bol aj vodný futbal, aj keď môj tím skončil posledný, ale bola to veľká zábava. Veľmi sa mi páčil aj ranný program pre deti. Vyrábali sme si veci a maľovali sme obrázky. Tento rok tam neboli suveníry, ale mali výborný kebab. Teším sa aj na budúci rok, lebo v Lenke sa mi páčilo najviac.

Sárka Drienovská: Na Semfest chodíme celá rodina každý rok poctivo. Ale tento Semfest bol iný, lebo bol na inom mieste, v dedine Lenka pri Tornali, na úplnom juhu Slovenska, na futbalovom ihrisku. Je to „stanový“ festival, takže program je v rôznych väčších aj menších stanoch a aj stánkoch. Bol tam poradenský stan na osobné rozhovory s poradcami, relaxačný s tulivakmi, sviečkami a cukríkmi, detský s hračkami a špeciálnym programom o apoštolovi Pavlovi , fitnesstan – nestan na precvičenie, posilovanie, biznis stan s knihami, CD-čkami, magnetkami, tričkami, pohárikmi a kadečím s biblickými veršíkmi a pubstan, kde bol vždy hlavný program a biblické štúdium. Téma festivalu bola: Jeden Boh, Prvý v živote, Jediná cesta a Jednotný. Veľmi sa mi páčila aj hymna festivalu „Ježiš ty jediný“, ktorú sme sa potom naučili aj na výlete rodín v Slavkove. Boli tam aj športové súťaže, napríklad vodný futbal, ktorý som si konečne mohla zahrať aj ja (bolo dosť teplo) a volejbal, ktorý sme si zahrali viac minulý rok. Zoznámila som sa s hlavným moderátorom Gabom a dozvedela som sa, že Gabo spával počas festivalu v 1 000 000 hviezdičkovom hoteli (= pod holým nebom).  A na konci Semfestu bola aj veľká vatra. Bolo tam dobre. Gabo mal svedectvo o tom, že máme odovzdať svoje hriechy na kríž. (=

Jurko Stach: Na SEMFESTE som spal v stane. Doobeda aj poobede bol program v týchto stanoch: stan s detským programom, modlitebný stan, relax stan a workshop stan.  Bol tam aj bufetový stan, v ktorom napríklad predávali hotdog a kofolu. Na SEMFESTE sa mi najviac páčil vodný futbal a krátke kresťanské scénky. Už som bol na  SEMFESTE niekoľkokrát a verím, že tam pôjdem znovu.

Jakub Riečan: Na Semfeste sa mi páčilo. Boli tam úžasní moderátori, ktorým Boh dával silu, aby to tak dobre mohli vymyslieť.  Pekné boli aj scénky. Bolo v nich ukázané, ako veľmi nás Boh miluje a aj život za nás položil. Páčili sa mi chvály a perfektné pesničky, ktoré vybrali. Páčilo sa mi, ako vymysleli stany a najviac ma zaujalo svedectvo moderátora Gaba, ktoré hovoril. Dokázal povedať niečo pred celým Semfestom, čo by ľudí mohlo zaraziť. Všetko bolo vedené Božou silou a mocou. Aj keď to bolo na inom mieste - v Lenke a nie v Necpaloch, pochopil som, že nezáleží na mieste, na ktorom Semfest má byť. Záleží na niečom inom a dôležitejšom, ako sú úžasní moderátori, dobre vymyslené stany a super miesto alebo dáky imidž moderátorov, ktorí robia srandu a zábavu. Záleží na niečom inom, silnejšom, záleží na Bohu. A tie pozvánky na Semfest, iba jedna sa mi páčila. Iba v jednej nezabudli povedať, že je to miesto, kde viac môžeš spoznať Ježiša. Ostatné boli len na imidž a srandu. Skutočný Semfest je o Bohu, až potom sa môžeme baviť o srande a blbostiach. Dôležité je si vždy pripomenúť, že Boh je na prvom mieste.

Adam Ďuroš: Dňa 5. 7. až 8. 7.  sa konal kresťanský festival Semfest. Bolo to neďaleko Tornale v malej dedinke Lenka. Bolo tam veľa programov pre všetky vekové kategórie. Ale najviac ma vždy zaujal večerný program. Stretli sme sa tam všetci Semfesťáci pod veľkým stanom, mali sme slovo a chválili sme Pána. Bol tam aj seminárový stan, modlitebný stan, workshopový stan.  Páčil sa mi aj vodný futbal, lebo sme vyhrali prvé miesto pre Radvaň. Spalo sa v stanoch. Počasie bolo príjemné. Rád by som prišiel aj na budúci rok.

Samko Drienovský: V prvý júlový týždeň od štvrtka do nedele sme boli na Semfeste. Keď sme tam prišli, bol veľký úpek, čiže stavanie stanov bolo ťažké. Nakoniec sme sa ešte vybaľovali. Hneď v prvý deň  sme veľa času strávili v relax stane kde sme vylihovali v „tuli-vakoch“. Na hlavnom programe bol poľský kazateľ Česlav Basara, ktorý mával slovo do soboty. Mne sa jeho výklad veľmi páčil, lebo ho hovoril srandovným tónom. Jeho poľština sa mi páčila, lebo sa popri rozprávaní vžil do príbehu. V piatok sme s kamarátmi hrali vodný futbal. V našom tíme sme boli ja, Rišo, Adam a Jakub. Bol ešte jeden tím od nás z Radvane. V ňom boli Sára, Juraj, Danko a nejaká baba, ktorú k sebe dostali. Nakoniec sme ten turnaj vyhrali. Najviac sa mi páčili semináre ,,Prečo mobil nespasí“ a „Ako sa stať mužom“. Bolo to zaujímavé, lebo téma bola veľmi aktuálna. Druhý seminár  prednášal profesionálny vojak, ktorý dával zaujímavé príklady z minulosti. Najlepšie stany boli relax stan a PUB stan - hlavný stan. V relax stane sa v piatok a v sobotu pozeralo semifinále FIFA world cup Russia. Dúfam, že tam pôjdeme aj nabudúce. Mne sa tam veľmi páčilo.

Richard Pastorek: Na Semfeste 2018 som bol 3.-krát. Pozval ma Martin Drienovský, išiel som aj s ocom a bratom Jakubom. Zo športov sa mi najviac páčil vodný futbal, kde som si narazil palec. Z programov sa mi páčil bieloruský večer, kde sme ochutnávali z rôznych bieloruských pochutín. Mali sme na výber z mnohých jedál, ktoré sme si priniesli alebo kúpili. Všade som chodil s mojimi kamarátmi Adamom Ďurošom a Samuelom Drienovským. No celkovo sa mi nakoniec páčila vatra, ktorú zapálili v sobotu večer, sedeli sme pri nej až do neskorej noci. Rozprávali sme sa o rôznych veciach. Do stanov sme sa nakoniec vybrali okolo jednej hodiny ráno. Stanovanie sa mi veľmi páčilo, aj keď po mne liezli všelijaké pavúky a chrobáky. Ak Boh dá, o rok sa tam vrátim.

Jakub Pastorek: Na Semfeste som bol už 3- krát. Oproti ostatným rokom to bolo trocha chudobnejšie, čo sa týka hudobných skupín a bolo to aj rozlohou menšie, ale čo sa týka nejakého voľného programu, to bolo podľa mňa viac zaujímavé, keďže sme mohli viac hrať napríklad vodný futbal alebo volejbal. A čo sa týka prednášok, tak ako aj po ostatné roky boli zaujímavé  a človek si vedel nájsť vždy niečo. Mohol som tam aj spoznať nových ľudí, poprípade pokecať so starými známymi. Alebo keď poslednú noc horela vatra, mohol som si pri nej v pokoji posedieť a pokochať sa výhľadom na krásny oheň a zostať tam aj celú noc. Takže ako vždy, Semfest stál zato.

Na záver chcem poďakovať Bohu za požehnaný spoločný čas, ktorý sme mohli spolu stráviť, a to či už na športových aktivitách, relaxačných aktivitách alebo tých ťažiskových - duchovných. Pán nám dal aj kvalitné spoločenstvo a množstvo nových zážitkov, ktoré, ako pevne verím, sú a budú základom ďalšieho rozvíjania zdravých, pevných a hlavne biblických vzťahov medzi nami všetkými. Nech sa takto Božia láska rozlieva a vytvára z nás verných priateľov a Kristovu rodinu, ktorá obstojí v zlý deň. Zároveň by som chcel pozvať aj ďalších, ktorí by chceli zažiť super čas s Bohom v kruhu najbližších bratov a sestier. Len príďte a skúste, čo Pán pripravil pre tých, ktorí ho milujú. Naše svedectvá sú dôkazom o tom, že On je reálny,  že žehná každé takéto spoločenstvo. Tešíme sa na stretnutie s Ním a s vami. Nech vám Pán žehná.

.: Autor: Martin Drienovský         


 

 

Search

Časopis Pohľad

Slovo

Matúš 5, 12 Radujte a veseľte sa, pretože vaša odmena hojná je v nebesiach; veď tak prenasledovali prorokov, ktorí boli pred vami.